يکشنبه, 22 تير 1399
  • ساعت : ۱۱:۵۹:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ 
  • کد خبر : ۱۸۶۰۲۷
برگزاری نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان كهگیلویه وبویراحمد
نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان به منظور بحث و بررسی و تبادل نظر پیرامون مسائل مهم مالی ، محاسباتی ، اقتصادی و همچنین بخشنامه های ابلاغی در زمینه های مالی با حضور غضنفر آرام نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و همچنین ذیحسابان و مدیران مالی دستگاههای اجرایی استان در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در این نشست گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در جشنواره شهید رجایی که هرساله توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار میگردد به عنوان دستگاه برتر در شاخص های عمومی شناخته شد و این موفقیت حاصل تلاش ، همت و عزم راسخ کارکنان این اداره کل در راستای انجام فرایند مطلوب مربوط به محور های درخواستی در شاخص های عمومی و اختصاصی دانست که با هماهنگی ، و برنامه ریزی و مستند سازی مطلوب به ارزیابی جامع و مستدل منتهی شد.

غضنفر آرام افزود ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان پرتلاش و خدمتگزار این اداره کل  و با اشاره به رقابت تنگاتنگ و سنگین در ارزیابی شاخص های عمومی و اختصاصی سالیانه دستگاههای اجرایی استان ، کسب رتبه برتر شاخص های عمومی در جشنواره شهید رجایی را موفقیتی بسیار مهم و مسرت بخش دانستند.

آرام در ادامه سخنان خود با اشاره به مسائل مالی، بیان داشت: بحث تهاتر بدهی ها و مطالبات دستگاههای اجرایی از موارد بسیار حائز اهمیتی است که ذیحسابان در این باره باید تلاش خود را درجهت اطلاع رسانی با مدیران دستگاههای اجرایی و بسیج پیمانکاران برای استفاده ازاین امتیاز ویژه بنمایند تا استان بتواند از این فرصت و ظرفیت نهایت استفاده و بهره را ببرد.

وی افزود:  دستگاههای اجرایی باید تخصیص تهاتر را از سازمان برنامه و بودجه تهیه و دریافت  و به خزانه معین استان تحویل نمایند و همچنین باید اطلاعات طلبکاران  در سامانه ی بدهی ها ثبت شده باشد تا قابلیت استفاده از این فرصت برای ذینفعان مهیا شود.

آرام همچنین با تشکر از تلاشها و پیگیریهای ارزشمند ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان در جذب اسناد خزانه اسلامی در سال 97 ، بحث مدیریت، هماهنگی و نظارت ذیحسابان در جذب اسناد خزانه اسلامی در سال جاری  را بسیار حائز اهمیت دانست و خواستار همکاری بیش از پیش ذیحسابان و مدیران مالی دستگاههای اجرایی در جذب به موقع اسناد خزانه اسلامی تخصیصی به استان شد.

وی بیان داشت: ذیحسابان دستگاههای اجرایی صورتحسابهای هزینه ای و تملک خود را در سامانه سناما ثبت و ارائه نمایند و همچنین با توجه به اجرایی شدن سیستم حواله ی پرداخت الکترونیک در بحث حسابهای دستگاههای اجرایی ، ذیحسابان در جهت مسدود کردن حسابهای گذشته هرچه سریعتر اقدام نمایند.

آرام افزود: مولد سازی و شناسایی اموال مازاد دستگاهای اجرایی از جمله برنامه های بسیار خوب و تاثیر گذار وزارت امور اقتصادی و دارایی میباشد که کمک بسبار خوبی برای دولت در جهت  تامین اعتبار در راستای پرداخت پایان خدمت بازنشستگان نیز میباشد و از ذیحسابان دستگاههای اجرایی خواست که تمام دقت و تلاش خود را در زمینه شناسایی و ارائه اطلاعات اموال مازاد دستگاهای مربوط به خود بنمایند و اطلاعات مورد نظر را به  اداره اموال  اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برای ارسال به وزارت امور اقتصادی ودارایی  در جهت تصمیم اتخاذ ارسال نمایند.

در پایان نشست ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان به ارائه گزارش و تشریح عملکرد دستگاههای مربوط به خود و بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات مالی و محاسباتی خود پرداختند و تصمیمات لازمه در این خصوص اتخاذ گردید.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0