نام زیرپورتال : کهگیلویه و بویراحمد

1396/7/20 پنجشنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:پرداخت مطالبات و بدهی های قطعی دولت به بخش خصوصی از طریق تهاتر و صدور اوراق تسویه خزانه

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد از امکان پرداخت بدهی قطعی دولت به بخش خصوصی از طریق تهاتر و صدور اوراق تسویه خزانه خبر داد.

ابراهیم کشاورز در نشست بررسی موانع و تسهیل روند اجرایی تهاتر مطالبات و بدهی قطعی دولت با بخش خصوصی با اشاره به اینکه در بودجه سال 1396 برای دولت مجوز صدور 50 هزار میلیارد ریال اوراق تسویه خزانه صادر شده است، افزود: بر اساس بند "و" تبصره 5 قانون بودجه سال 96 کل کشور، امکان پرداخت بدهی های قطعی دولت به بخش خصوصی از طریق تهاتر و صدور اوراق تسویه خزانه ممکن گردیده است و این امر راهگشای برخی مشکلات بخش خصوصی است.
وی اظهار داشت: بر اساس آمار خزانه معین، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1396 با  تهاتر مبلغ 10 میلیارد ریال از مطالبات و بدهی های دولت به بخش خصوصی، مقام سوم را در کشور کسب کرده است  و نظر به اهمیت اجرای این قانون در پرداخت و تسویه بخشی از مطالبات و بدهی های بخش خصوصی لازم است دستگاههای متولی نهایت همکاری و تعامل را در این زمینه داشته باشند تا استان از مزایای اوراق تسویه خزانه در راستای رشد اقتصادی بهره مند گردد.
مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در این نشست گفت: این اداره کل برای تهاتر مطالبات و بدهی های دولت با بخش خصوصی آمادگی کامل را دارد و در این زمینه در چهارچوب قوانین و مقررات با دیگر دستگاههای متولی هماهنگی و همکاری خواهد کرد.
محمدعلی غفاری تهاتر مطالبات و بدهی های دولت و بخش خصوصی را از اقدامهای ارزنده دولت برای حل برخی مشکلات مالی بین بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد  و افزود: این فرایند نیازمند برنامه ریزی، اقدامهای نرم افزاری و هماهنگی بین بخشی است و از این طریق بخشی از بدهی های بخش خصوصی تسویه خواهد شد.
در این نشست تعیین میزان مطالبات و بدهی های پیمانکاران و ثبت آن در سامانه سادا از سوی اداره کل امور مالیاتی و انجام دیگر اقدامهای نرم افزاری مورد تاکید قرار گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^